Żaluzje fasadowe to nasza propozycja ochrony przeciwsłonecznej, która rozwiązuje także problem nadmiernego nagrzewania, a jednocześnie zapewni Państwu komfort optyczny wewnątrz pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe dają swobodę w wyborze stopnia zaciemnienia dzięki regulacji kąta nachylenia lameli. To Państwo sterujecie żaluzjami według własnych upodobań.


Ponadto nasze żaluzje fasadowe zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby lamele były estetycznie wyprofilowane i połączone z aluminiowymi elementami konstrukcyjnymi (kasety i prowadnice), dzięki czemu uzyskaliśmy oryginalny, nowoczesny wygląd.Skrupulatnie przemyślana, nieprzypadkowa konstrukcja tego typu ochrony przeciwsłonecznej daje możliwość zastosowania żaluzji fasadowych także na dużych przeszkleniach. Dlatego właśnie, oprócz inwestycji mieszkaniowych, doskonale sprawdzą się również we wszelkiego rodzaju budynkach użytku publicznego.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy typy żaluzji fasadowych:

  • adaptacyjna,
  • podtynkowa,
  • samonośna.Żaluzje fasadowe to połączenie funkcjonalności z estetyką na najwyższym poziomie.  • Proponujemy Państwu dwa rodzaje pinów (sworzni) do wyboru: aluminiowy, który jest wyjątkowo trwały i wytrzymały oraz PVC – ten minimalizuje hałas, powstający na przykład w przypadku silnego wiatru.

  • Lamele w naszych żaluzjach fasadowych mają kształt litery „C” i są obustronnie wywinięte do wewnątrz. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu ich wysoką stabilność i odporność na oddziaływanie wiatru.

  • Prowadnice w naszych systemach żaluzji fasadowych wyposażyliśmy w innowacyjne uszczelki wygłuszające. Niwelują one hałas powstający podczas uderzenia lameli o prowadnice.
  • Drabinki i tasiemki zastosowane w żaluzjach, które Państwu proponujemy, wykonane zostały z utrwalonego termicznie poliestru. Dzięki temu są maksymalnie odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak: oddziaływanie promieni UV, rozciąganie, przecieranie, a także na osadzanie się pleśni.

  • Sznurki w naszych systemach nie wplątują się pomiędzy lamele, ponieważ drabinka sznurków podczas zwijania układa się w cyfrę 8. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest ich płynne zwijanie.

  • W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa warianty belki dolnej: pełna i półotwarta


Zadbaliśmy także o to, aby w przypadku wersji żaluzji podtynkowej możliwa była zabudowa prowadnicy.


AluView – WN

Żaluzje w wersji adaptacyjnej będą idealnym rozwiązaniem dla budynków już istniejących, montuje się je bowiem na elewacji lub we wnęce okiennej.
Kaseta osłonowa z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm w tym wariancie dostępna jest w czterech wersjach zabudowy.
Opcjonalnie możemy wykonać ją także z blachy o grubości 2,0 mm, gdy istnieje konieczność spełnienia wyjątkowych paramentów wytrzymałościowych.
W naszej ofercie żaluzje adaptacyjne występują w wersji z prowadnicami listwowymi i wyposażone są w teleskopowe uchwyty z opcją regulacji.
Przygotowaliśmy jednak dla Państwa jeszcze drugą propozycję, w której wykorzystaliśmy prowadnice linkowe. Warto mieć również na uwadze, że dzięki zastosowaniu prowadnicy podwójnej, możliwy jest także podział żaluzji.
Na koniec z dumą proponujemy Państwu nasze wyjątkowo innowacyjne rozwiązanie w systemie żaluzji adaptacyjnych, czyli regulowany wewnętrzny łącznik do montażu narożnego. Opcja ta zapewnia niezwykle estetyczne wykończenie. Max. wymiary to: 4500 x 5000 mm.

AluView – PT

System AluView-PT to żaluzje w wersji podtynkowej, które dedykujemy do montażu
w nowopowstałych budynkach. Ten wariant najlepiej uwzględnić jeszcze na etapie projektowania obiektu, natomiast po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża, osłony przeciwsłoneczne tego typu można także zastosować w nieruchomościach, które zostały wybudowane wcześniej.
System AluView-PT zawiera kasetę osłonową, wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Posiada ona specjalny nośnik tynku, który daje możliwość obróbki tynkarskiej dowolnym materiałem wykończeniowym.
Żaluzje AluView-PT wyposażyliśmy w dedykowane prowadnice z przeznaczeniem do zabudowy. Opcjonalnie można zastosować prowadnice okrągłe i kwadratowe z wersji samonośnej lub z adaptacyjnej. Max. wymiary to: 4500 x 4000 mm.

AluView – EL

Jeśli szukacie Państwo opcji do zastosowania w obiektach z dużym przeszkleniem, z entuzjazmem podpowiadamy – AluView-EL.
Są to żaluzje w wersji samonośnej, do montażu fasadowego. Zaprojektowaliśmy je w przemyślany sposób tak, aby elementem nośnym tego systemu były prowadnice, przenoszące cały ciężar na słupy fasady. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma konieczności dodatkowego mocowania kasety osłonowej, co sprawia, że staje się ona elementem niezwykle dekoracyjnym.
Wykonujemy ją z ekstrudowanego aluminium i proponujemy w dwóch kształtach: owalnym
i kwadratowym. Do każdego dopasowane są odpowiednie prowadnice.
WariantAluView-EL przewiduje możliwość montażu modułowego w jednej kasecie nawet do 6000 mm. Max. wymiary to: 4500 x 4000 mm.

AluView – NB Styroterm

AluView – EX 45

Lammele zaluzji fasadowej: C80

Lammele zaluzji fasadowej: Z90