Gdy zaczynają się letnie, wypełnione słońcem dni oraz ciepłe, pogodne wieczory, całe życie tętniące do tej pory w domu przenosi się na zewnątrz – na taras, do ogrodu. Przez całą zimę tęsknimy za zieloną, soczystą, pachnącą upałem naturą. Często jednak na drodze do swobodnego relaksu stoi pewna bariera – niechciane spojrzenia pobliskich sąsiadów. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że wówczas nasi klienci szukają uniwersalnego rozwiązania, które połączy możliwość swobodnego korzystania z uroków letniego dnia, zapewniając jednocześnie ochronę przed deszczem czy porywistym wiatrem.


Takim ‘lekiem na całe zło’, które możemy Państwu zaproponować z pełną satysfakcją, jest pergola lamelowa. Z satysfakcją – ponieważ ten produkt to maksymalnie funkcjonalne zadaszenie między innymi dla dużych powierzchni, ale także niezwykle efektowny element zewnętrznego krajobrazu, który idealnie koresponduje z trendami nowoczesnego budownictwa.

Pergolę lamelową dedykujemy jednak nie tylko dla budownictwa jednorodzinnego do zabudowy tarasów czy przestrzeni ogrodów, ale również w obiektach komercyjnych. Może ona bowiem stanowić nowoczesny i praktyczny element zadaszenia letnich ogródków w kawiarniach czy restauracjach.

Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwości zastosowania przesłon bocznych takich jak screeny czy szklane panele przesuwne, dzięki którym pergola może być użytkowana zupełnie niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych.
Produkty:

Pergola SkyVeil 120

Pergola SkyVeil 120 to innowacyjny produkt, który wyjątkowo dobrze koresponduje z trendami nowoczesnego budownictwa.

Cechy charakterystyczne tego systemu to duża wytrzymałość i wysoka jakość wykonania detali. Słupy pergoli stworzone są z ekstrudowanego aluminium, a ich geometria sprawia, że cała konstrukcja staje się wyjątkowo sztywna i stabilna.

Pergola SkyVeil 140

To bardzo funkcjonalne zadaszenie dla dużych powierzchni zaprojektowaliśmy tak, aby było także stylowym i efektownym wizualnie dopełnieniem przestrzeni na zewnątrz domu. Doskonale koresponduje ono z trendami nowoczesnego budownictwa. Produkt ten jest dostępny w dwóch opcjach:

  • przyściennej,
  • wolnostojącej.

System szyb przesuwnych do pergoli

System MB-OpenSlide został stworzony specjalnie do adaptacji na ścianach pergoli oraz innych nieogrzewanych przestrzeni, takich jak loggie i balkony. Dzięki zastosowaniu systemu MB-OpenSlide, pergolę można wykorzystywać nie tylko w piękne, słoneczne dni. Po zamknięciu ścian z segmentów szklanych MB-OpenSlide oraz dachu, pergola nadal stanowi funkcjonalną przestrzeń, zapewniającą użytkownikom komfort.Cechy i zalety systemu MB-OpenSlide:

  • Maksymalny wymiar skrzydła: 1,2 x 2,8 m
  • Szyby hartowane o grubości 10 mm lub 12 mm
  • Profile ościeżnicy dolnej dostępne z 3, 4 i 5 szynami
  • Możliwość zastosowania zabudowy z 3 do 5 skrzydeł, otwieranych w jedną stronę i chowających się za siebie, oraz analogicznych układów z otwieraniem skrzydeł w obu kierunkach
  • Proste i wygodne ryglowanie skrzydeł
  • Łatwy i szybki montaż oraz prefabrykacja
  • Minimalna liczba elementów systemu
  • Brak konieczności skomplikowanej obróbki pod odwodnienie szyny dolnej