Jest to system oparty na zastosowaniu specjalistycznych tkanin technicznych w celu ochrony pomieszczenia przed uciążliwym nasłonecznieniem o dużym natężeniu. Rolety SCREEN FM-ROLL minimalizują przy tym efekt lśnienia, który powstaje na przykład na ekranach monitorów lub telewizorów.


Jednak jak się pewnie Państwo domyślają, rozwiązanie to ma jeszcze jeden solidny atut. Osłony przeciwsłoneczne typu SCREEN FM-ROLL będą chronić Państwa intymność, zabezpieczając przed spojrzeniami niechcianych osób, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności wewnątrz pomieszczenia. Ponadto system ten został tak przemyślany, aby dodatkowo pełnić funkcję moskitiery
i skutecznie zabezpieczać wnętrze przez natrętnymi insektami.
Osłony przeciwsłoneczne typu SCREEN FM-ROLL to świetne, wysoce funkcjonalne rozwiązanie, które dedykujemy zarówno dla obiektów użytkowych, takich jak kawiarnie czy restauracje, jak i w budownictwie mieszkaniowym. I choć funkcjonalność to z pewnością nadrzędna cecha tego systemu osłon przeciwsłonecznych, nie zapomnieliśmy o tym, aby był także stylowym dodatkiem, dopełniającym wystrój wnętrza. Aby tak się stało, wystarczy odpowiednio dobrać rodzaj tkaniny z naszego bogatego asortymentu.Oferta, którą przygotowaliśmy dla Państwa przewiduje trzy opcje:

 • FM-Roll Zip,
 • FM-Roll Classic,
 • FM-Roll Eco.FM-ROLL ZIP

System FM-ROLL ZIP to innowacyjny produkt, który charakteryzuje się szczelnością na najwyższym poziomie oraz przemyślaną konstrukcją. Przy czym jednocześnie zabezpiecza on przed intensywnym światłem naturalnym, jak i owadami. Dzieje się tak za sprawą zastosowania na brzegach tkaniny technologii nieco przypominającej zamek błyskawiczny – dwuczęściowe prowadnice, bezpośrednio zintegrowane z tkaniną. W tym modelu tkanina podczas zamykania nawija się nie tylko na rurę nawojową, ale także na adapter. Ponadto mocno naprężona i stabilnie osadzona w prowadnicy tkanina jest odporna na silny, porywisty wiatr.

Model ten dedykujemy do obiektów, które charakteryzują się dużymi, przeszklonymi powierzchniami.

Nasza oferta przewiduje ten system w wersji:

 • podtynkowej,
 • nadstawnej,
 • adaptacyjnej.

Max. wymiary to 4000 x 4000 mm.FM-ROLL CLASSIC

Nasze doświadczenie pokazuje, że FM-ROLL CLASSIC to system cieszący się największą popularnością w temacie rolet zewnętrznych typu screen. Dzieje się tak zapewne dlatego, że wspaniale radzi sobie z redukowaniem promieniowania słonecznego, bez konieczności rezygnowania z naturalnego światła dziennego we wnętrzu, a do tego doskonale chroni przed nagrzewaniem się pomieszczeń, pomimo że system ten jest pozbawiony bezpośredniej integracji tkaniny z prowadnicą.

System FM-ROLL CLASSIC dedykujemy zarówno użytkownikom budynków użytku publicznego,
jak i nowoczesnych obiektów mieszkaniowych.
System FM-ROLL CLASSIC proponujemy Państwu w wersji:

 • podtynkowej,
 • nadstawnej,
 • adaptacyjnej.

Jego maksymalne wymiary to 4000 x 4000 mm.FM-ROLL ECO

FM-ROLL ECO to niskobudżetowe rozwiązanie, które stworzyliśmy z myślą o mniej wymagających klientach, których być może ograniczają finanse. Produkt ten dedykujemy budynkom wymagającym stałej ochrony przeciwsłonecznej. Świetnie sprawdzi się także na balkonach, w altanach czy pergolach.
Roleta FM-ROLL ECO jest sterowana ręcznie za pomocą systemu sprężynowego. Zastosowaliśmy w niej ponadto intuicyjny mechanizm wygodnego zamykania i otwierania. Dzięki temu, za sprawą mechanizmu ALU-CLICK jest tak prosta i wygodna w użytkowaniu.System FM-ROLL ECO występuje w dwóch opcjach:

 • nadstawnej,
 • adaptacyjnej.

Max. wymiary to 2000 x 2500 mm.